23:46 / E Hënë, 23 Prill 2018

Super/Bardhi, katA�r gola nga gjuajtja e lirA�, vetA�m Messi ka mA� shumA� (Video)

BA�ri paraqitje fenomenale me KombA�taren e MaqedonisA� nA� grupmoshat U21, dhe pA�r fat u transferua nA� La Liga gjatA� kA�tij sezoni (2017/18).

Futbollisti shqiptar, edhe pse nuk u paraqitA� shumA� herA� me Levanten, arriti ta��i shA�nonte gjashtA� gola nA� 24 paraqitje nA� tA� gjitha garat, shkruan IndeksOnline.

Madje nA� kA�to gjashtA� gola, Bardhi shA�noi katA�r herA� nga gjuajtja e lirA�. Dy i shA�noi sonte kundA�r Athletico Bilbaos, njA� kundA�r Deportivo la Coruna dhe njA� kundA�r Real Sociedad.

NA� kA�tA� sezon, nA� top-5 ligat botA�rore, vetA�m Lionel Messi ka arritur tA� shA�nojA� mA� shumA� gola nga gjuajtja e lirA�, gjithsej 6./IndeksOnline/