18:23 / E Diele, 04 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Super ndërhyrja e Xhakës kundrejt Salahut ka bërë bujë në Angli

Arsenali dhe Liverpooli barazuan në mbrëmjen e së shtunës me rezultat 1-1 në xhiron e 11-të të Premierligës.

Por rezultati mund të ishte ndryshe po të mos ishte një superndërhyrje e Granit Xhakës në Mohamed Salah.

Egiptiani po shkonte i vetëm drejt portës në minutat shtesë të ndeshjes kur Xhaka i bëri një ndërhyrje “alla” Nesta.

Falë kësaj ndërhyrje, Arsenali e gëzon një pikë nga derbi i djeshëm. /IndeksOnline/