23:57 / E Martë, 13 Shkurt 2018

Super Ujkani, në top formë gardiani kosovar (Video)

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani po kalon formë të jashtëzakonshme me Cremonesen në Serie B.

Ujkani në ndeshjen e fundit kundër Carpit që ka përfunduar 1-1 ka arritur të pres penalltinë e Daniele Giorico.

29 vjeçari është në formë optimale dhe po shihet si një garantim i portës kosovare edhe për shumë vite.

Skuadra e tij, Cremonese është në pozitën e shtatë në Serie B, vend ky që i garanton garë në Play Off për tu ngjitur në Serie A. /IndeksOnline/