14:50 / E Enjte, 21 Mars 2024 / L K

Super vetura e Luka Doncic, yllit të madh në NBA (Pamje)

Luka Doncic ka dhuruar edhe një shfaqje spektakolare në NBA. Në ndeshjen ndaj San Antonios, ylli slloven ishte thjesht i pandalshëm.

Pas ndeshjes, Doncic i ka befasuar të gjithë me veturën e tij të re.

Basketbollisti i Dallasit është ndalur pasi ka dalë nga parkingu i palestrës pasi ka parë disa fansa që po e prisnin.

Makina speciale e drejtuar nga Luka Donçiq quhet “Hellfire” 6×6 dhe është e bazuar në automjetin “Jeel Gladiator”, me motor 500 kuaj fuqi.

Çmimi i këtij fuoristrada është 250 mijë dollarë, që nuk është një shpenzim i madh për një basketbollist, sepse ai fiton 37 milionë dollarë në vit në Dallas./Indeksonline/