08:28 / E Hënë, 30 Nëntor 2020 / Ensar Ramadani

Supervetuarat që pritet të dalin në treg në muajin dhjetor

Pavarësisht nga të gjitha sfidat e tij, viti kalendarik 2020 ka parë disa makina të reja dhe “facelift” të lansuara në treg me shumë entuziazëm.

Lista e gjerë e opsioneve për blerësit e ardhshëm është zgjeruar më tej pothuajse në të gjithë segmentin me një tërheqje edhe në fushën e lëvizjes elektrike.

Dhe ndërsa fundi i vitit mund të jetë duke u afruar dhe lançimet e produkteve të reja bëhen më pak, dhjetori pritet të ofrojë disa produkte të denja.

Këtu keni një vështrim në disa nga lansimet e konfirmuara dhe të pritshme që do të mund të ndodhin në dhjetor.

Nissan Magnite:

Magnite do të jetë lansimi më i madh i muajit të fundit të vitit 2020. Kjo për shkak se SUV nën-kompakt ka arritur të krijojë një shumë të madhe të zhurmshme dhe po shikon të marrë listën e saj të gjatë të rivalëve shumë të aftë.

Mercedes A-Class Limuzinë:

Limuzina A-Class u shfaq në Auto Expo në shkurt dhe pritet që Mercedes të japë lamtumirën e vitit 2020 me një nxitim të fundit. Për të zëvendësuar CLA-në e famshme, Limousine A-Class mund të marrë motorë 2.0 litërsh me benzinë ​​dhe naftë, si dhe një version AMG.

Audi S5 Sportback :

Audi ka pasur një 2020 të zënë, e cila pa prodhuesin e makinave të dilte nga blloku me lansimin e Q8, ndjekur nga RS Q8. Në skajin tjetër të spektrit, Q2 u soll gjithashtu.

Ngjashëm me të gjitha këto vetura, S5 Sportback do të vijë gjithashtu përmes rrugës CBU dhe premton një performancë super yjore me mirësjellje motorin e tij 3.0-litër tëin-turbo V6.