13:46 / E Enjte, 06 Janar 2022 / indeksADMonline

“Ta q* bota nanën”, gjuha e ulët e Lules të Motrave Mustafa, kërcënon median!

Një shkrim i publikuar në “Indeksonline” rreth një rrahje që ndodhi të martën në Prizren, nuk i pëlqeu këngëtares kosovare, Lule Mustafës.

Vëllai i kësaj të fundit, kishte rrahur bashkëshorten e tij duke i shkaktuar lëndime trupore.

Pas publikimit të lajmit, Lule Mustafa ka telefonuar në redaksinë e “Indeksonline” duke përdorur një gjuhë kërcënuese dhe të ulët.

Madje, ajo nuk kurseu as sharjet në drejtim të gazetares.

“Ti nuk ki kurrfarë të drejte. Ti (gazetare v.j.) më presish nesër në zyre dhe unë ju kallxoj juve se çka ju gjan…

“Marre duhet me ju ardhë për klikime me bo këso gjeste, muta, muta. Ta q* bota nanën, ta q*…”, ishte gjuha banale e Lules.  /Indeksonline/