17:24 / E Diele, 07 Tetor 2018

Tabela e Superligës pas javës së nëntë, Feronikeli bindshëm në krye

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së nëntë të Superligës së Kosovës.

Të shtunën janë zhvilluar katër ndeshje:

Feronikeli – Kek-u 4:1

Ballkani – Ferizaj 0:1

Drenica – Drita 1:2

Prishtina – Llapi 2:1

Ndërsa sot janë zhvilluar edhe dy ndeshjet e mbetura:

Gjilani – Liria 0:1

Trepça ’89 – Flamurtari 2:2

Feronikeli është në krye të Superligës me 23 pikë, pesë më shumë se Prishtina që është në vendin e dytë.

Llapi dhe Flamurtari janë në pozitat tre dhe katër me nga 16 pikë.

Ferizaji, Liria, Ballkani dhe Kek-u janë në pozitat e fundit të tabelës. /IndeksOnline/

 

Mos i humb