17:54 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Tadiq: Pa falje të ndërsjellët për krime të luftës, nuk ka paqe në Ballkan

Boris Tadiq, presidenti i Serbisë në kohën kur u arrestua Ratko Mlladiq, tha se pa iniciativën e fortë politike dhe marrjen e përgjegjësisë dhe ndryshimin e politikave për faljen e ndërsjellët e të sinqertë për krimet që kanë ndodhur, nuk ka pajtim të vërtetë dhe as paqe të qëndrueshme në Ballkanin Perëndimore, dhe kështu as në Evropë, transmeton Indeksonline.

Tadiq këtë deklaratë e tha pas vendimit të Gjykatës së Hagës për ta dënuar Mlladiqin për krime të luftës./Indeksonline/