14:28 / E Hënë, 11 Shkurt 2019

Tahiri ka fanse të flakta, i shkojnë në gjykatë të veshura me bluza që mbajnë fytyrën e tij

Samir Tahiri vazhdon të betet një prej polikanëve shqiptarë më të dashur për publikun shqiptar, sidomos për zonjat në moshë të thyer.

Ato treguan mbështetje të madhe për të duke e përqafuar e puthur duart, që në kohën kur ai ishte nën hetime për dosjen “Habilaj”, pasi mbi të rëndonin disa akuza dhe dyshohej se kishte lidhje me grupin  kriminal të trafikantëve të drogës.

As ditën e sotme, Tahiri nuk shtë ndjerë i vetëm kur u paraqit në Gjykatën e Krimeve të Rënda për ankesën ndaj zgjatjes së afateve të hemit.

Ish-ministri u shoqërua nga fanset e fakta, të cilat kishin stampuar fytyrën e tij në bluzë me dixhiturën “gjigante”.