12:18 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Të gjithë e mbani mend, ish-sulmuesi i Premierligës pensionohet nga futbolli (Foto)

Futbollisti i njohur, Yakubu Aiyegbeni është pensionuar nga futbolli aktiv.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat nigeriane, se sulmuesi 34-vjeçar i ka dhënë fund futbollit, transmeton IndeksOnline.

35-vjeçari që sot feston ditëlindjen, u bë i njohur sa ishte te skuadra e Portsmouthit gjatë sezonit 2003-2005. Pastaj, nigeriani u largua dhe u transferua në Middlesbrought.

Skuadra tjera të Aiyegbenit (Ajekbinit), ishin: Everton, Leicester City, Blackburn Rovers, Guangzhou, Al-Rayyan, Reading, Kayserispor dhe Coventry City./IndeksOnline/