21:23 / E Martë, 25 Shkurt 2020

Të rinjët ia ‘deformojnë’ fytyrën kësaj gruaje, pasi ajo u konfrontua me ta për vozitje

Imazhe të rënda kanë shfaqur një grua me dëmtime të tmerrshme të fytyrës pasi që ajo ishte sulmuar nga një grup të rinjësh, ndaj të cilëve ajo ishte ankuar për vozitje të rrezikshme.

'Saoirse has suffered serious damage to her mouth and chin. She has lost her two front teeth. She is going to be left with permanent scarring,' the victim's girlfriend wrote online

Saoirse Smith ka humbur dy dhëmbët e saj të përparmë pasi që ishte sulmuar brutalisht nga një grup të rinjësh në qytetin Derry të Irlandës së Veriut, shkruan The Sun-transmeton Indeksonline.

Saoirse, from Derry, had complained about youngsters driving like 'maniacs' in the part of the city where she lives, before being set upon and hit with a bottle

Partneri i saj, Hollie Semple ka postuar fotografitë në rrjetet sociale ku edhe ka sqaruar se si një grup të rinjës prej 4 ose 5 personash kanë sulmuar brutalisht të dashurën e tij dhe atë pasi që ata po vozisnin si të çmendur në një hapësirë me shumë fëmijë.

Policia ka raportuar se janë ndaluar tre persona të moshës 17, 19 dhe 20 vjeç për shkak të sulmit të kryer ndaj një vajze.

Ms Semple said the thugs continued to try to attack them even after they drove to Saoirse's sister's house for safety. A grab of her widely shared Facebook post is shown

Po ashtu policia ka bërë thirrje për informata shtesë tek të gjithë qytetarët që mund të kenë qenë dëshmitarë të rastit./Indeksonline/

Mos i humb