08:11 / E Diele, 01 Tetor 2017 / indeksADMonline

Të rinjtë e Gjakovës, pa perspektivë (Video)

Të rinjtë nga Gjakova, thonë se qyteti i tyre po e humb atraktivitetin që e kishte dikur.

Ata druajnë nga rutina dhe mungesa e perspektivës.

Në rubrikën e përjavshme “VOX” të Radios Evropa e Lirë, ata thonë se ndonëse ky vend është një nga qytetet e vjetra të Kosovës, megjithatë, aktualisht, ai ka vetëm një bibliotekë dhe asnjë kinema.