18:51 / E Shtunë, 03 Mars 2018 / indeksADMonline

Të shtëna me armë zjarri afër Shtëpisë së Bardhë, raportohet për një të plagosur (Video)

Njësite të policisë amerikane iu janë përgjigjur raporteve për të shtëna me armë zjarri në afërsi të shtëpisë së Shtëpisë së Bardhë në orët e para të së shtunës.

Sipas Shërbimi Sekret amerikan një person raportohet se ka qëlluar veten me armë zjarri jashtë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, raporton Fox News, transmeton Indeksonline.

Fox News ‘John Roberts raportoi se personeli mjekësor po i përgjigjet incidentit. Personi i përfshirë në incident nuk u identifikua menjëherë dhe nuk është e qartë për gjendjen e tij shendetsore.

Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë i tha Fox News se Presidenti Trump është informuar për incidentin dhe i ka referuar të gjitha pyetjet Shërbimit Sekret. Presidenti Trump është aktualisht në Mar-a-Lago dhe pritet të kthehet në Uashington, D.C, më vonë të shtunën. /Indeksonline/