75 Mall Live Search
07:33 / E Enjte, 13 Qershor 2024 / MSH

Temperatura të larta dhe mot me diell e vranësira

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende-vende mund të sjellin riga shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 16 gradë Celsius.

Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27 dhe 31 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1 deri në 4m/s.