07:44 / E Enjte, 02 Korrik 2020 / indeksADMonline

Temperaturat sot në Shqipëri deri në 39 gradë

Ultësira perëndimore dhe zonat e ulta paraqiten me kthjellime gjatë paradites ndërsa zonat malore do kenë kalime vranësirash, të cilat gjatë mesditës shtohen duke sjellë ndonjë rrebesh të izoluar. Mbrëmja paraqitet me kthjellime në të gjithë Shqipërinë.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.