21:26 / E Premte, 18 Shtator 2020

Tenistja shqiptare e mposht atë serbe në Kroaci

Në një ndeshje tenisi të njohur në Kroaci si “ITF Croatia 02A”, u zhvillua takimi i çifteve te vajzat, ku pjesë e tyre ishin Tena Lukas dhe tenistja serbe Mihaela Djakovic, ndërsa në ekipin tjetër dyshja, Kajevic – Ardijana Lekaj.

Tenistja shqiptare, Lekaj e lindur në Kroaci së bashku me shoqen e saj, arritën të triumfojnë në çerekfinalen e turneut të madh kroat, shkruan IndeksOnline

Lekaj dhe Kajevic e fituan takimin ndaj tenistet serbe, Djakovic dhe kroatës Lukas me rezultat në 2-6 dhe 3-2 në sete.