09:51 / E Diele, 26 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Tentim grabitje në Fushë-Kosovë, të armatosurit ikin nga vendi i ngjarjes

Një grabitje ka ndodhur dje në fshatin Vragoli të Fushë Kosovës. Një person ka bërë me dije se dy individë të armatosur kanë kërcënuar atë teksa po punonte në një pompë derivatesh.

Megjithatë, personi ka thënë në polici se nuk e ka hapur derën dhe më pas të dyshuarit janë larguar në drejtim të panjohur, përcjellë Indeksonline.

“Fsh. Vragoli, Fushë Kosovë 25.11.2017 – 04:26. Viktima mashkull K-Shqiptar punëtor i pompës së derivateve ka raportuar se, dy persona të dyshuar me maska nën kërcënimin e armës së zjarrit kanë tentuar që ta grabisin, por viktima nuk u ka hap derën. Të dyshuarit kanë ik në drejtim të panjohur. Rasti është duke u hetuar nga njesitet policore”, thuhet në raportin e policisë./Indeksonline/