20:23 / E Diele, 29 Prill 2018 / indeksADMonline

Tërë jetën kundërshtar, Ferguson e befason Wengerin (Video)

Arsene Wenger dhe  Alex Ferguson kanë një jetë që janë kundërshtar të njëri tjetrit në Premierligë.

Mirëpo “hasmëria” do të marr fund në fund të sezonit.

Trajneri francez do të largohet përfundimisht nga Arsenal dhe pritet të pensionohet ose të largohet nga Premierliga.

Në derbin në mes të Manchester United dhe Arsenalit, Ferguson i bërë një dhuratë Wengerit.

Ferguson dhe Wenger cilësohen si dy trajnerët më të mirë në histori të Premierligës. /IndeksOnline/