11:18 / E Enjte, 19 Korrik 2018 / indeksADMonline

Thaçi pas pak flet për takimin me Vuçiqin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pritet të mbaj konferencë për media, në orën 11:30.

Sipas burimeve të brendshme, ai do të flas rreth takimit të djeshëm me Federika Mogherinin, si dhe për takimin me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Thaçi gjatë ditës së djeshme ka deklaruar se ky ka qenë takimi më i shkurtë dhe më i vështirë.