12:40 / E Martë, 24 Nëntor 2020 / V R

‘The Queen’s Gambit’ seriali më i shikuar në Netflix!

Queen’s Gambit” është bërë seria e tyre më e shikuar e kufizuar e të gjitha kohëve!

Shërbimi i transmetimit njoftoi lajmin në Twitter, ku shkruan, ” 62 milionë familje me vendosje rekord zgjodhën të shikonin ‘The Queen’s Gambit’ në 28 ditët e para, duke e bërë atë serinë më të madhe të kufizuar të shkruar deri tani të Netflix.”

“Fakte më argëtuese në lidhje me ‘The Queen’s Gambit’ , seriali u vendos në top 10 në 92 vende dhe renditet nr. 1 në 63 vende. Romani ka hyrë në listën e librave më të shitur të “New York Times”-it, 37 vjet pas lëshimit të tij”, shpjegon transmetuesi.

Shfaqja bazohet në romanin e Walter Tevisit të vitit 1983 me Anya Taylor Joy-n që luan Beth Harmoni./Indeksonline/