23:32 / E Martë, 01 Dhjetor 2020 / Ensar Ramadani

Tifozët janë të bindur se Ajax ka klonuar Matthijs De Ligt pasi kanë parë Perr Schuurs kundër Liverpoolit

Tifozët janë të bindur se Ajaxi e ka klonuar Matthijs de Ligt pasi e panë Perr Schuurs në ndeshjen kundër Liverpoolit.

Schuurs, i cili ka ngjashmëri me shokun e tij holandez në pamjen dhe ndërtimin e tij, është në thelb i njëjti lojtar me perspektivën mbrojtëse.

I fortë, komandues dhe një lexues i shkëlqyeshëm i lojës, 21-vjeçari ishte jashtëzakonisht mbresëlënës në Anfield në ndeshjen e grupeve të Champions League.

Tifozët kanë komentuar në rrjetet sociale se Ajax ka bërë klonimin e mbrojtësit të Juventusit, që dy sezone më parë e shitën për rreth 70 milionë euro. /IndeksOnline/

Të fundit