75 Mall Live Search
09:23 / E Enjte, 20 Qershor 2024 / G T

Tifozët të dashuruar pas Shaqirit, kështu e përshëndetën lojtarin mbrëmë pas ndeshjes

Kombëtarja e Zvicrës barazoi 1:1 ndaj Skocisë në ndeshjen e raundit të dytë në Euro 2024.

Gol në këtë takim shënoi edhe Xherdan Shaqiri, mes shumë kritikave që mori për shkak se luan në MLS, shkruan Indeksonline

Pas ndeshjes, Shaqiri mori përkrahje të madhe nga tifozët “Helvetikë”, kurse ai I përshëndeti ata duke i duartrokitur.

Kujtojmë që Shaqiri u bë lojtari i vetëm që realizon gol në gjashtë kompeticionet si Euro dhe Kupa e Botës./Indeksonline/