10:44 / E Hënë, 29 Maj 2023 / shkelqim osmanaj

Tipik shqiptar, Xhaka u thotë tifozëve të Arsenalit se e ardhmja e tij nuk varet nga gruaja

Granit Xhaka ka insistuar se nuk bëhet fjalë për gruan e tij kur u pyet nga fansat për mundësinë e largimit të tij nga Arsenali këtë verë.

Besohet gjerësisht se është ndeshja djeshme ishte ndeshja e fundit e mesfushorit zviceran për klubin, pasi bëri gati 300 paraqitje për Arsenalin që nga bashkimi në vitin 2016.

Raportimet bëjnë me dije se bashkëshortja e tij Leonita Lekaj është lodhur nga të jetuarit në Londër, dhe është në kërkim të një ndryshimi peizazhi për familjen, shkruan IndeksOnline.

Gazeta gjermane Kicker tha më parë se ajo dëshironte të kthehej në Gjermani për një kohë të gjatë – ku dyshja u takuan.

Por i pyetur për situatën nga tifozët që marrin autografe pas ndeshjes së Wolves, Xhaka u përgjigj ‘Nuk është fjala për miss-in’, duke shkaktuar një kor të ‘aww’ nga tifozët e Arsenalit në pritje.

Më herët në videon e shpërndarë në Twitter, Xhaka iu përgjigj një pyetjeje për largimin e tij të mundshëm duke thënë: “Do të shohim vitin e ardhshëm se çfarë do të ndodhë”.

Megjithatë, pikëpyetjet për të ardhmen e zviceranit në Emirates kanë kohë që po vihen në dyshim dhe ato nuk do të zhduken derisa ai refuzon t’ia kushtojë të ardhmen e tij Topçinjve.

Marrëveshja aktuale e Xhakës me Arsenalin skadon verën e ardhshme, kështu që klubi duhet ta shesë atë këtë vit nëse dëshiron të rikuperojë një tarifë për një lojtar që më parë mbante shiritin e kapitenit në klub. /IndeksOnline/