22:28 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Tirana e përfundon “ëndrrën” për Evropa Ligë, mposhtet nga Young Boys

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Young Boys dhe Tiranës, duel ky në kuadër të play-offit të Evropa Ligës.

Young Boys u treguan më të fortë se skuadra  shqiptare, ku i mposhtë m erezultat të pastër në 0:3.

Me dy gola nga Nsame dhe një nga Fassnacht, Young Boys siguruan plasmani në fazën e grupeve të Evorpa Ligës.

Ndërka, me këtë humbje, Tirana e mbyll aventurën e saj në Evropë.