23:30 / E Enjte, 01 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Tokio në festë pas kualifikimit të Japonisë në Kupën e Botës (VIDEO)

Pas fitores me përmbysje ndaj Gjermanisë në ndeshjen e parë në grup, Japonia bëri të njëjtën gjë edhe ndaj Spanjës, duke u kualifikuar në fazën e 1/8-ave dhe duke nxjerrë jashtë Botërorit “panzerat” e Hansi Flick.

Kualifikimi në një grup të vështirë si ky me Spanjën e Gjermaninë, ka entuziazmuar ndjeshëm popullin japonez, teksa shumë njerëz kanë dalë në rrugët e Tokios për të festuar këtë sukses.