11:58 / E Martë, 11 Qershor 2024 / LB

Torresi me punë të re, bëhet trajner i skuadrës së dytë të Atletico Madridit

Ish-sulmuesi spanjoll, Fernando Torres, tani synon të bëjë hapa të mëdhenj në karrierën e tij si trajner.

“El Nino”, tani do të jetë trajner i Atletico Madrid B, e cila bënë garat në ligën e tretë të Spanjës.

Torresi, deri tani ka qenë trajner i grupmoshave U-19 të Atleticos duke u shpallur kampion këtë sezon.

El Nino, njihet për karrierën e tij futbollistike ku luante për skuadra të mëdha si Atletico, Liverpool, Chelsea dhe Milan ku fitoi të gjitha trofetë e rëndësishëm të futbollit.

Torresi, karrierën e tij e përfundoi në Japoni te skuadra e Sagan Tosusit./IndeksOnline/