16:19 / E Premte, 12 Korrik 2019

Tottenham afër transferimit të lojtarit që po e kërkon me çdo kushtë edhe Arsenali

Gjigandët e Premier Ligës, Tottenham Hotspur janë afër rrëmbimit nga Arsenali, mbrojtësin Saint-Etienne William Saliba.

Francezi është një nga të rinjtë më të mirë në ligën 1 dhe kjo ka tërhequr interesim nga klubet e shumta në të gjithë Evropën, transmeton Indeksonline.

RMC Sport pretendon se Tottenham tani ka bërë një ofertë më të madhe se Arsenal  për Salibën dhe tarifa e ofruar aktualisht është 30 milionë euro plus shpërblime dhe është një ofertë që tejkalon pritjet e St Etienne.

Arsenali kishte rënë dakord më parë me ASSE për një mbrojtës duke ofruar rreth 30 milionë euro në klub, por oferta e Spurs është më shumë se ajo që ofroi rivali i tyre në Londër.

Mohamed Bouhafsi pohon se 48 orët e ardhshme do të jenë vendimtare në marrëveshjen pasi Spurs do të mbajë bisedime për të finalizuar një marrëveshje të mundshme. Arsenali duhet të reagojë ose  objektivi i tyre do të rrëmbehet./Indeksonline/.