11:22 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

Tradhti në Belgjikë? Courtois autor, Wilmots zbulon gjithçka

Legjenda e Schalkes, Marc Wilmots u tradhtua nga portieri i tij, Thibaut Courtois gjatA� kohA�s sa ishte trajner i BelgjikA�s.

Ish-trajneri i KombA�tares sA� BelgjikA�s, ka ngritur akuza serioze kundA�r Thierry Courtois, babit tA� Thibaut, transmeton IndeksOnline.

Wilmots pretendon se babi i portierit tA� Chelseat shiti formacionin e BelgjikA�s nA� mediat e huaja.

a�?Ai zbuloi formacionin tim nA� media ende pa e publikuar atA�a�?, ka thA�nA� Wilmots pA�r BeinSport.

GjatA� Kampionatit Europian 2016, Wilmots u pA�rplas disa herA� me Thibaut Courtois.

BelgA�t dA�shtuan nA� A�erekfinale, pasi u mposhtA� 3 me 1 nga Uellsi dhe mA� pas Wilmots u largua.

a�?UnA� flisja nA� zhveshtore, ai zbulonte idetA� dhe formacionin tim. Kjo A�shtA� njA� tradhti e vendita�?, shtoi ish-trajneri Schalkes.

NA� anA�n tjetA�r, babi i portierit belg thotA� se tA� gjitha kA�to janA� shpifje.

a�?NA�se Wilmots ka dA�shmi, atA�herA� ai le ta��i tregojA� ato. PA�rndryshe tA� gjitha kA�to janA� shpifjea�?, ka thA�nA� Thierry.

Belgjika A�shtA� nA� Kampionat BotA�ror dhe do tA� luajA� me kundA�rshtarA�, si; Panama, Anglia dhe Tunisia./IndeksOnline/