23:44 / E Premte, 23 Tetor 2020

Trajneri i Southampton: Pickford është dashur të ndëshkohej me të kuq për ndërhyrjen në Van Dijk

Trajneri i skuadrës së Southamptonit, Ralph Hasenhuttl thotë se portieri i Evertonit, Pickford është dashur të ndëshkohej me karton të kuq për ndërhyrjen në Van Dijk pavarësisht se ishte në pozicion jashtë-loje.

Portieri i Anglisë, Pickford, i shpëtoi dënimit për  ndërhyrejn e tij “horror” në Virgil van Dijik, shkruan IndeksOnline

 “Ishte një gjykim i tmerrshem të them të drejtën”.

“Ne kemi shumë situate të tilla, dhe portiere në atë rast duhej të ndeshkohej, madje duele të tilla nuk bent ë ketë në derbi. Nuk mund të shkosh kështu në një duel.

“Kjo është një ndërhyrje absolutisht katastrofike. Dhe unë mendoj se mund të jetë një karton i kuq por në fund të fundit është një vendim i shpejtë nga gjyqtari dhe më pas nuk ishte. Por zgjidhja në vetvete, kur shikon vetëm zgjidhjen, ishte e tmerrshme po ”.

“Kjo është një ndërhyrje absolutisht katastrofike. Dhe unë mendoj se mund të jetë një karton i kuq por në fund të fundit është një vendim i shpejtë nga gjyqtari. Por nëse e shikoni edhe njëherë, kartoni I kuq duhet të vlente”, tha ai.