10:01 / E Enjte, 12 Shtator 2019

Transferi më i madh i Milanit gati për Veronën

Theo Hernandez u transferua nga Real Madrid te Milani gjatë afatit kalimtar të verës.

Edhe pse u transferua në kohë, mbrojtësi i majtë ende nuk ka debutuar në Serie A me kuqezinjtë.

Francezi u lëndua në ndeshjet para sezonale kundër Bayern Munchen, shkruan Indeksonline.

Por në kampin e Milanit janë optimist dhe Theo është i gatshëm për ndeshjen e fundjavës kundër Hellas Veronës.

Ai është stërvitur me skuadrën dhe e ka kaluar lëndimin. Megjithatë Hernandez do të paraqitet nga stoli. /IndeksOnline/