14:13 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Transformim i 24 vjeçares, që e bën të duket krejt ndryshe

Një grua, e cila u konsiderua e trashë si një adoleshente, ka arritur të humbë 68 kilogramë.

Ariana Omipi, 24 vjeç, nga Zelanda e Re, dëshironte të ishte e shëndetshme në adoleshencë, por konsumimi i ushqimeve me kalori të mëdha në adoleshencë ia bëri të vështirë të humbë peshë.

“Më ka konsumuar në një mënyrë që unë nuk mund të përshkruaj. Ishte një uri e madhe që nuk mund ta ndalja veten, por të mbushesha plotësisht” tha ajo për FEMAIL.

Përmes vendosjes së madhe,ajo arriti të humbë 68 kilogramë në vetëm 11 muaj, por pastaj ajo fitoi përsëri peshë të madhe për shkak të varësisë së madhe ndaj ushqimit.

Pra ajo fillimisht humbi peshë në vitin 2014 kur kishte 19 vjec duke ndjekur dieton me karbohidrate të ulëta.

Dieta u tregua efektive mirëpo ajo rifitoi përsëri në peshë.

Kështu në fillim të vitit 2018 ajo vendosi përsëri të mbajë dietë dhe të kontrollojë veten në ushqim.


Që nga ajo kohë, deri më tash ajo ka arritur të bëj një transformim të madh dhe duket mrekullueshëm./Indeksonline/