11:14 / E Shtunë, 14 Korrik 2018 / indeksADMonline

Twitter mbyllë miliona llogari, VIP-ave u bien “për toke” ndjekësit

Të enjten, Twitter filloi fshirjen e llogarive të cilat i quajti “joaktiv”. Kjo do të thotë llogari në pronësi të njerëzve të cilët e kanë ndalur përdorimin e platformës dhe nuk kanë tentuar t’i riaktivizojnë.

Miliona llogari janë fshirë në ditën e parë kësaj faze.

Janë personat e famshëm humbësit më të mëdhenj pasi që numri i ndjekësve të tyre ka rënë drastikisht, shkruan Indeksonline.

Në vazhdim mund të shikoni në shifra se sa ndjekës i kanë humbur VIP-at dhe cilët janë ata./Indeksonline/

Temat: