13:06 / E Premte, 26 Janar 2018 / indeksADMonline

Twitter po punon që të sjellë një “Snapchat” të ri

Gjiganti informativ, “Bloomberg” njofton se Tëitter është duke punuar për një funksion të ri që do të jetë shumë i ngjashëm me Snapchat.

Twitter thuhet se ka në plan që përdoruesve të ua bëj më të lehtë ndarjen e videove dhe fotografive në një mënyrë më të lehë.

Aplikacioni thuhet se ka natyrë të njëjtë të punës me Snapchat pasi mundëson shikimin e videove dhe fotografive për sekonda të caktuara.

Ky lajm nuk do të mirëpritet nga Snapchat pasi më parë ka akuzuar edhe kompani të tjera se po i kopjojone idetë e punës së tyre./Indeksonline/