75 Mall Live Search
18:53 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018 / indeksADMonline

Twitter që nga nesër do të mbyllë miliona llogari

Përdoruesit e njohur të Twitterit që regjistrojnë shumë ndjekës që nga nesër mund të vërejnë lëvizje të numrave të ndjekësve të tyre. Kompania ka njoftuar se që nga nesër do të mbyllen shumë llogari për “të ndërtuar besimin”, siç thotë kompania.

Madje thuhet se 6% e përdoruesve do të ulen pasi të fshihen miliona llogari të dyshimta. Javën e kaluar, kompania konfirmoi se kishte ngritur ndjeshëm suspendime , me më shumë se 70 milionë llogari të pezulluara vetëm në maj dhe qershor.

Twitter thotë se “shumica e njerëzve do të shohin një ndryshim prej katër pasuesve ose më pak”, por llogaritë më të mëdha mund të humbnin shumë më tepër pasues në ditët dhe javët që do të vijnë./Indeksonline/

Temat: