10:39 / E Mërkurë, 28 Tetor 2020

“Tyson shqiptar” të shtunën bokson në Rusi, do të përballet me ish-kampionin e botës

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, i njohur me nofkën “Tysoni shqiptar” të shtunën do të ngjtiet përsëri në ring.

Ai do të boksoj në Soçi të Rusisë kundër ish-kampionit të botës, Murat Gassijev, transmeton Indeksonline.

Nuri Seferi - Alchetron, The Free Social Encyclopedia

Seferi fatkeqësisht kishte kohë të shkurt për t’u përgatitur pasi që ai hyri si zëvendësim i vëllaut të tij, Sefer Seferi. Kjo pasi ai rezultojë pozitiv me koronavirus.

Në karrierën e tij 21 vjeçare, Seferi ka shënuar 41 fitore dhe ka 9 humbje. Nga 41 fitoret, 23 i ka me nokaut.

Veç njëherë ka humbur duke u nokautuar. Ndeshja e tij e fundit ishte në janar të këtij viti, ku arriti ta mposhtë ne nokaut, Mazen Girken/Indeksonline/  

Image may contain: 2 people, text