20:20 / E Diele, 25 Gusht 2019

U ankua se dëgjonte zhurma, doktorët i gjetën një merimangë helmuese në veshin e saj

Pasi një grua shkoi të ankohej se dëgjonte zhurmat “notuese” dhe mendoi se kishte ujë në veshin e saj, por doktorët zbuluan diçka tjetër.

Një asistent mjekësor gjeti një merimangë në veshin e saj,  ajo ishte një nga katër llojet e merimangave të Amerikës së Veriut helmuese që është e rrezikshme për njerëzit, transmeton Indeksonline.

Por merimanga ju hoq dhe Torres shpëtoi pa u kafshuar 

Për fat të mirë, mjekët arritën ta nxirrnin merimangën nga veshi i Torres para se merimanga mund ta kafshonte atë./Indeksonline/.