75 Mall Live Search
09:19 / E Premte, 21 Qershor 2024 / G T

U ndëshkua me karton të verdhë, Rodri mungon ndaj Shqipërisë

Kombëtarja e Spanjës mbrëmë luajti ndaj Italisë dhe arriti fitore mininmale 1:0 duke siguruar kualifikimin në Euro 2024 në fazën eliminim-direkt.

Mesfushori i Manchester Cityt, Rodri u ndëshkua me karton të verdhë në fundin e pjesës së parë, shkruan Indeksonline

Rodri mori karton të verdhë që ishte i dyti në dy ndeshjet e para të Euro 2024, dhe kështu mungon në ndeshjen e ardhshme ndaj Shqipërisë.

Përveç Rodrit te Spanja pritet edhe mungesa e lojtarëve tjerë në ndeshjen e tretë, që është vetëm për statistika për spanjollët në fazën e grupit.

Kujtojmë që në rast se Shqipëria mposht Spanjën, atëherë do të kualifikohet në raundin eliminim/direkt me katër pikë./Indeksonline/