16:06 / E Premte, 15 Mars 2019

UEFA i beson Nuzes, në këtë ndeshje do të referoj 4-shja e gjyqtarëve nga Kosova

Gjithnjë e më shumë, UEFA dhe FIFA po u jep hapësirë gjyqtarëve tanë, falë paraqitjes së tyre jashtëzakonisht të mirë që po tregojnë në garat e tyre.

Katërshja e gjyqtarëve kosovarë, Genc Nuza, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa dhe Alban Shala janë deleguar për ndeshjën e kampionatit evropian 2021.

Bëhet fjalë për ndeshjën Qipro – Gjibraltar grupmoshat U-21. Kjo ndeshjet zhvillohet më 20 mars nga ora 15:30. /IndeksOnline/