18:05 / E Premte, 26 Qershor 2020 / indeksADMonline

UEFA merr vendim për shortin e çerekfinaleve në Ligën e Kampionëve

Me 10 korrik UEFA ka njoftuar se do të hidhet shorti për çerekfinalen dhe gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve dhe të Ligës së Evropës.

E ideja e gjithë kësaj ishte që të merret vendimi i kalendarit para rifillimit të këtyre garave, i cili pritet të nis me 5 gusht.

Kalendari i Champions Leagues

E teta e finales: 7/8 gusht 2020 (vendi mbetet për t’u konfirmuar)

Çerekfinalja – Lisbonë: Sfidat me një ndeshje më 12/13/14/15 gusht (çerekfinalja) dhe më 18/19 gusht 2020 (gjysmëfinalja).

Finalja – Lisbonë: 23 gusht 2020.

Kalendari i Europa Leagues

5–6 gusht: e teta e finales (vendi mbetet për t’u konfirmuar);

10–11 gusht: Çerekfinalja (Koln, Duisburg, Düsseldorf, Gelsenkirchen);

16–17 gusht: Gjysmëfinalja (vendi mbetet për t’u konfirmuar)

21 gusht: Finalja (Koln).