20:36 / E Diele, 17 Maj 2020

Union Berlin – Bayern, notat e lojtarëve

Bayern Munich e ka mposhtur Union Berlinin me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 26-të në Bundesliga.

Golat për Bavrezët i shënuan Robert Lewandowski (40′) dhe Benjamin Pavard (80′).

Bayerni ishte skuadër më e mirë në fushë, duke marrë notën e përgjithshme 7.15, derisa Union Berlini u vlerësua me 6.28.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Pavard, që dhuroi një performancë të mrekullueshme, duke e konkretizuar me gol dhe u notua me 8.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide ishte mbrojtësi Neven Subotic, që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Union Berlin

Bayern Munchen