21:15 / E Hënë, 06 Korrik 2020 / indeksADMonline

United dhe City në garë për dy yjet e Serie A

Manchester United dhe Manchester City do luftojnë në merkato për të njëjtët objektiva.

Të dyja klubet angleze janë të interesuara për mbrojtësin e Napolit Koulibaly dhe atë të Interit Skriniar.

Guardiola dëshiron një qendër mbrojtës dhe ka hedhur sytë drejt Serisë A. Koulibaly ka qenë objektivi kryesor i Cityt në merkato, por Guardiola mund të pranojë edhe Skrinjarin e Interit në një shkëmbim me Agueron.

Manchester Unite ka qenë prej kohësh e interesuar për Skrinjarin, por  si në rastin e rivalëve mund të ndryshojnë mendim dhe të synojnë Koulibalyn

Për dy mbrojtësit e Serisë A kanë shprehur interes edhe ekipe të tjera të mëdha si Bajern Mynih apo PSG.