75 Mall Live Search
10:32 / E Premte, 21 Qershor 2024 / L K

Uragani kaplon Moskën, ka edhe viktima (Pamje)

Një stuhi e fortë ka goditur kryeqytetin rus pasditen e së enjtes.

Binte shi i dendur dhe erërat ekstreme shkulën qindra pemë nga toka dhe vranë të paktën dy persona, thanë autoritetet lokale.

Të paktën 10 persona u plagosën nga stuhia.

Kryetari i bashkisë së Moskës, Sergey Sobyanin , paralajmëroi për ardhjen e një sistemi të fortë stuhi të mërkurën dhe autoritetet më vonë aktivizuan një alarm moti për Moskën./Indeksonline/