19:00 / E Mërkurë, 20 Qershor 2018

Ushqimet që krijojnë celulitin

Ushqime të lehta, yndyra të varfra, vitamina të pasura, minerale, fibra dhe ujë – duhet të duket si një dietë që do t’ju “mbajë” nga celuliti.

Këto janë ushqimet që duhet shmangur për të marrë një “lëvozhgë portokalli” në trup, transmeton KosovaPress.

-Lëngjet me akull

-Pica

-Buka e bardhë

-Ushqimet me yndyrë dhe të përpunuara

-Alkooli

-Sheqeri

Mos i humb