20:52 / E Premte, 18 Shtator 2020

Vajzat e Kosovës ia dalin ndaj Estonisë në “Fadil Vokrri”, shënojnë fitore të madhe


Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Kosovës dhe Estonisë, kategoria e vajzave, duel ky në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021.

Çikat e Kosovës arritën që me mjaft lehtësi ta mposhtin Kombëtare e Estonisë dhe kështu të vazhdojnë ëndrrën për “Euro 21”, shkruan IndeksOnline

Me dy golat e shënuar nga Kaltrina Biqkaj në minutën  7’të dhe 27’të, Kosova e fitojë takimin ndaj Estonisë.