21:40 / E Mërkurë, 17 Prill 2024 / S Z

Vazhdojnë sulmet e ushtrisë izraelite në Gaza

Bombat e ushtrisë izraelite goditën një shtëpi banimi në rrugën al-Jalaa në veri të qytetit të Gazës.

Burimet lokale i thanë Al Jazeera-s se shtëpia i përkiste familjes Arbeed dhe se anëtarët ishin evakuuar para se të goditej objekti nga sulmi izraelit.

Pamjet tregojnë shkatërrimin e plotë të shtëpisë, teksa banorët e panikuar largohen nga zona.