14:52 / E Diele, 19 Mars 2023 / Gj. Sh

Vazhdon kriza e Ballkanit, ndalet edhe nga Ferizaji

Skuadra e Ballkanit është futur në një kriz të madhe rezultatesh.

Kampioni në fuqi i Kosovës, është ndalur në udhëtim te Ferizaji, me barazim 0-0, shkruan IndeksOnline.

Skuadra e Ilir Dajës, nuk di për fitore që nga 23 shkurti kur mposhti Trepçën ’89, gjë që i ka kushtuar me humbje të vendit të parë në tabelë.

Që nga ajo kohë, Ballkani ka katër barazime dhe një humbje në Superligë si dhe një humbje në Kupën e Kosovës.

Në anën tjetë Ferizaji pas dy fitoreve radhazi, ka marrë një barazim të madh sot, ku shpeson për të qëndruar në Superligë edhe për një sezon./IndeksOnline/