10:09 / E Shtunë, 09 Nëntor 2019

Vdes ish futbollisti i njohur kosovar

Klubi i Vllaznisë së Pozhoranit është në zi.

Njëri ndër lojtarët e gjeneratave të para të klubit, Faruk Hoxha, ka ndërruar jetë.

“Me rastin e vdekjës së Faruk Hoxha,ish njëri ndër lojtarët e gjeneratave te para kur Kf Vllaznia Pozheran ishte themeluar,me keqardhje morrëm lajmin për largimin nga jeta të z.Hoxha.

Në emër të udhëheqsisë së klubit dhe të gjith futbolldashësve të KF Vllaznia-Pozheran, shprehim ngushllimet më të sinqerta familjes Hoxha”, njofton Vllaznia.