08:29 / E Mërkurë, 23 Tetor 2019 / indeksADMonline

Vdes marinasi 21-vjeçar gjatë stërvitjes, 4 të vdekur këtë vit në këtë kamp

Është vrarë një 21- vjeçar gjatë një trajnimi të automjeteve në kampin “Pendleton” të Kalifornisë.

Ai u bë personi i katërt që ka humur jetën këtë vit në kampin bazë “Pendleton”, shkruan “Daily Mail”, përcjell Indeksonline.

Detaje të sakta se çfarë shkaktoi vdekjen e Christian Bautistas, nuk janë bërë të qarta, por është raportuar se ai po bënte mbështetje logjistike taktike në një mjedis malor.

Dy marinsa nga automjeti i viktimës u përpoqën të shpëtonin jetën e tij pas incidentit të së dielës në Qendrën e Luftimit të Luftimeve Malore në Korpusin Detar, në Bridgeport.

Ata u përpoqën të shpëtonin jetën e tij, megjithatë Bautista u deklarua i vdekur në vendin e ngjarjes.

Bautista ishte një operator automjetesh nga Cook County, Illinois i cili studionte në Shkollën e Transportit Motor në Fort Leonard Wood, Misuri.

Ai u regjistrua në marinsat shtatorin e kaluar dhe u caktua në Batalionin e parë të Mbështetjes së Transportit, Regjimenti i Logjistikës së Luftimeve 1 në kampin “Pendleton” këtë muaj.

Bautista u nderua me Medaljen e Shërbimit Kombëtar të Mbrojtjes dhe Medaljen e Luftës Globale mbi Terrorizmin./Indeksonline/