18:47 / E Enjte, 12 Shtator 2019 / indeksADMonline

Vdes një person pasi bie nga një ndërtesë në Prishtinë, policia jep detaje

Sic ka raporotuar Indeksonline një person ka vdekur pasi ka rënë nga një ndërtesë e cila është në ndërtim e sipër në Prishtinë.

Lidhur me këtë rast Policia e Kosovës për Indeksonline e ka konfirmuar rastin duke thënë se  një person ka vdekur pasi që a rënë nga një ndërtesë.

“Sot ne ora 17:45 kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese ne rrugën “Robert Doll” ne Prishtine. Menjëherë ne vendin e ngjarjes kane dale njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor, i cili ne vendngjarje ka konstatuar vdekjen e viktimës( mashkull). Per rastin jane njoftuar”, ka thënë zëdhënësja e Poicisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.