21:00 / E Enjte, 26 Janar 2023 / MSH

Vdes veprimtari i çështjes kombëtare, Dan Gashi

Ka ndërruar jetë, veprimtari i dalluar i çështjes kombëtare, Dan Gashi.

I ndjeri ishte edhe veprimtar i hershëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Ngushëllime familjes, farefisit, bashkëveprimtarëve dhe miqësisë!

Ikjen Tënde në Amshim, shumë rëndë e përjetova i dashur Dan Gashi, mik dhe bashkëveprimtar im shumëvjeçar.

Ke qenë një burrë atdhetar dhe veprimtar i palodhshëm i çështjes tonë madhore,

besnik e fisnik, i urtë, kulturuar, dashur për të gjithë. Zoti të pastë shpërblyer me Dritën e Parajsës. Pusho i qetë në tokën e Dardanisë,  për të cilën punove  pa hile gjithë jetën! Amin”, ka shkruar Xhafer Leci në Facebook, një tjetër veprimtar i çështjes kombëtare.